Appeltoetje met walnoten en rozijnen uit de oven
Benodigdheden
- ovenschaal van 2 liter
- mengkom
- snijplank met scherp mes
- keukenweegschaal
- klein kommetje
- stevig boterhamzakje
- deegroller
Ingrediënten
- 1,3 kilo appels bijvoorbeeld Jonagold
- 3 - 4 beschuiten
- 50 gram rozijnen
- 70 gram walnoten
- 20 gram suiker
- 3 theelepels kaneel
- 15 gram boter of margarine
Instructies
- Verwarm de oven voor op 180 °C.
- Doe de rozijnen in een klein kommetje en vul met lauw water. Laat de rozijnen ongeveer 10 minuten wellen.
- Doe de beschuiten in het boterhamzakje, laat de lucht uit het zakje en sluit het zakje. Verkruimel de beschuiten heel fijn. Dit kun je doen door met een deegroller op het zakje te slaan en als de beschuiten verkruimeld zijn nog met de deegroller over het gesloten zakje te rollen voor extra fijne kruimels. Schil de appels, snij ze in vieren, verwijder de klokhuizen en snij de appels in stukjes. Doe de appels over in de mengkom.
- Giet de rozijnen af en knijp het vocht eruit. Voeg de suiker, rozijnen, walnoten en kaneel toe aan de appels en meng alles goed door elkaar.
- Leg een dun laagje beschuitkruimels op de bodem van de ovenschaal. Schep hier 1/3 van het appel-notenmengsel op en verdeel hierover zo gelijkmatig mogelijk een dun laagje beschuitkruimels.
- Herhaal dit tot alle vulling op is. Snij de boter in kleine blokjes en verdeel dit over de bovenste laag beschuitkruimels.
- Zet de ovenschaal in het midden van de oven en laat het appeltoetje in 30 minuten gaar worden.
Tip
- Gebruik voor dit recept appels die stevig blijven, bijvoorbeeld Jonagold of Goudrenetten.
Notities
Meer toetjes
Koekjespudding met lange vingers
Ouderwetse comfort food, een vanillepudding met lange vingers. Zowel lauw als koud een lekker toetje.
Romige hangop
Maak hangop van slagroom en yoghurt, combineer met fruit en je hebt een heerlijk romig toetje vol met proteïnen en vitamine C.
Het hele jaar zomerse aardbeien
Als je de heerlijke smaak van zomerse aardbeien wilt bewaren voor later, maak er dan compote van. Heerlijk bij de vla of yoghurt.
Sterrebosch pudding uit Wijchen
Een pudding gemaakt met lange vingers, bitterkoekjes, kersenlikeur en custard. Om je vingers bij af te likken zo lekker.
Chipolatapudding
Chipolata is een lekkere pudding met o.a. room, rozijnen, vanille en likeur.
Bierpap uit Venlo
Bierpap is gemaakt met donker bier, eieren, melk, bloem en suiker. Het is het lekkerst als je het warm eet.







