Bierpap uit Venlo
Benodigdheden
- kookpan met een inhoud van 3 liter
- garde
- maatbeker
- 2 mengkommen
- keukenmixer
Ingrediënten
- 1,5 liter halfvolle melk
- 1 flesje donker bier 300 milliliter
- 3 eieren
- 100 gram bloem
- 150 gram suiker
- kaneelpoeder om te garneren
Instructies
- Splits de eieren, doe de eiwitten in een vetvrije mengkom en de eidooiers in de andere mengkom.
- Klop de eidooiers los en voeg het bier en de bloem toe aan de eidooiers. Klop dit mengsel met een garde tot een glad papje.
- Breng in de kookpan op middelhoog vuur de melk al roerend aan de kook, zet het vuur een beetje lager.
- Schenk het biermengsel onder voortdurend roeren bij de kokende melk en zet het vuur weer wat hoger. Breng het geheel weer aan de kook en laat de pap minstens 2 minuten rustig doorkoken terwijl je blijft roeren.
- Zet dan het vuur laag en voeg de suiker toe aan de pap, blijf roeren totdat de suiker goed is opgenomen. Zet het vuur uit.
- Klop de eiwitten stijf met de mixer en schep de eiwitten luchtig door de pap.
- Garneer de bierpap met een beetje kaneelpoeder.
Tip
- Deze pap kan zowel warm als koud gegeten worden maar is warm het allerlekkerst.
Notities
Appeltoetje uit de oven
Eet dit appeltoetje met walnoten en rozijnen liefst warm met een beetje vanille- of zelfgemaakte custardvla.
Koekjespudding met lange vingers
Ouderwetse comfort food, een vanillepudding met lange vingers. Zowel lauw als koud een lekker toetje.
Romige hangop
Maak hangop van slagroom en yoghurt, combineer met fruit en je hebt een heerlijk romig toetje vol met proteïnen en vitamine C.
Het hele jaar zomerse aardbeien
Als je de heerlijke smaak van zomerse aardbeien wilt bewaren voor later, maak er dan compote van. Heerlijk bij de vla of yoghurt.
Sterrebosch pudding uit Wijchen
Een pudding gemaakt met lange vingers, bitterkoekjes, kersenlikeur en custard. Om je vingers bij af te likken zo lekker.







Oma Truus laten zien, eerste reactie:
NEE geen kaneel erop, dat haalt de smaak van het bier weg!!!
Origineel recept is ook zonder! Wat men er daarna erop doet, mag men zelf weten!
Daarna gaf ze aan: Staat mijn recept toch zomaar op internet!!!