Geraspte aardappelkoekjes
Benodigdheden
- schilmes of dunschiller
- keukenrasp
- zeef
- mengkom
- houten lepel
- koekenpan
- grote lepel
- bakspatel
- bord
- keukenpapier
Ingrediënten
- 1 kilo aardappelen
- 2 eetlepels bloem
- peper en zout
- 1 ei
- 30 gram boter of margarine
Instructies
- Schil de aardappelen en rasp de aardappelen op de keukenrasp.
- Laat de geraspte aardappelen uitlekken in een zeef en druk zoveel mogelijk vocht eruit.
- Doe de aardappelen over in de mengkom en kruid met wat peper en zout. Voeg het ei toe en meng alles goed door elkaar. Voeg dan de bloem toe en roer deze door het aardappelmengsel.
- Verhit een klontje boter in een koekenpan op middelhoog vuur. Schep, zodra de boter lichtbruin is, drie lepels van het mengsel in de pan, zodat je drie aardappelkoekjes krijgt.
- Druk de koekjes met de bakspatel een beetje plat in de pan. Bak de aardappelkoekjes mooi goudbruin, keer ze om en bak ook de andere kant mooi bruin en gaar. Haal de aardappelkoekjes uit de pan en laat ze uitlekken op een bord met keukenpapier.
- Doe voor het bakken van een nieuwe portie aardappelkoekjes steeds een nieuw klontje boter in de pan, wacht tot dit lichtbruin is en bak dan de volgende aardappelkoekjes.
- Herhaal dit tot de geraspte aardappelen helemaal op zijn.
Tip
- Zet een vuurvaste ovenschaal klaar en verwarm je oven voor op 130 graden. Doe de uitgelekte aardappelkoekjes in de ovenschaal om ze warm te houden totdat je alle koekjes gebakken hebt.
Notities
ook lekker
Savooikool, lekker eenvoudig
Savooiekool is hetzelfde als groene kool. Serveer met aardappelpuree, warme stoofpeertjes en braadworst.
Schorseneren met een melksausje
Schorseneren met een melksausje Een groente die niet mag ontbreken in ons culinair geheugen zijn schorseneren. Bij ons thuis werd het vroeger met enige regelmaat gegeten. Het schoonmaken is wel een klusje. Trek in ieder geval keukenhandschoenen aan want bij het...
Sambal goreng boontjes – pittig gefruite boontjes
Serveer deze pittige sperzieboontjes als onderdeel van een rijsttafel of bij een van de andere Indische recepten uit het Culinair Geheugen.
Friet bak je zo
Als je friet in kleine porties voorbakt en tussendoor goed laat uitlekken en afkoelen, krijg je het beste resultaat.
Javaanse zoetzuur van komkommers oftewel Atjar Ketimoen Djawa
Javaanse zoetzuur van komkommers oftewel Atjar Ketimoen Djawa is eenbijgerecht van komkommers, heerlijk bij een Indische rijsttafel.






